Kopalnia Wiedzy MatMartyna

Nazywają mnie MatMartyna

Jestem magistrem matematyki z przygotowaniem pedagogicznym. To ja wymyśliłam i założyłam tę szkołę, spełniając w ten sposób swoje marzenie o prowadzeniu profesjonalnej edukacji w naszym mieście. Pięć lat temu rozpoczęłam swoją działalność edukacyjną, bo matematyka od zawsze była moją pasją. Jednak w Kopalni Wiedzy MatMartyna nie poprzestałam tylko na matematyce, rozszerzyłam ofertę o inne przedmioty tj. j. polski,  j. angielski,  j. niemiecki, biologię i chemię. Oczywiście zgodnie z zapotrzebowaniem uczniów staram się zapewnić im naukę każdego przedmiotu. Oprócz matematyki interesuję się również fotografią, literaturą i rękodziełem (robię decupage). Jestem typem niepoprawnego optymisty i społecznika, który wierzy, że może „zbawić świat”. Dlatego też założyłam fundację, która w swych głównych celach ma wspierać dzieci i młodzież w kształceniu społecznym i kulturalnym. Inicjuję i włączam się w wiele akcji ważnych dla naszej społeczności lokalnej. Organizowałam konferencję dla nauczycieli, a także koncert hiphopowy dla młodzieży. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe. Prywatnie jestem mamą trójki fantastycznych dzieci, szczęśliwą żoną i właścicielką niesfornego psa. Kocham szybką jazdę samochodem, na rowerze i rolkach, a także kwiaty, muzykę, taniec i śpiew. Uwielbiam podróżować po Polsce i pokazywać jej zakątki swojej rodzinie. Mam nadzieję, że jestem postrzegana jako osoba zorganizowana i profesjonalna, ale także przyjazna, życzliwa i wyrozumiała. Moimi życiowymi mottami są: „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”, ale też „Żyj i daj żyć innym.”

Maciek

Z wykształcenia jest magistrem matematyki z przygotowaniem pedagogicznym, który w sposób łatwy i przystępny przekazuje wiedzę, a jego metody pracy z uczniami są skuteczne. Jeszcze do niedawna studiowaliśmy razem na lubelskich uczelniach i teraz mamy niewątpliwą przyjemność pracowania w jednej szkole. Maciek gdyby nie był nauczycielem matematyki, pewnie zostałby ogrodnikiem, bo kocha przyrodę i rośliny. Lubi zbierać grzyby i obcować z naturą. Ma zdolności kulinarne i podobno robi najlepszą zapiekankę makaronową. Ciekawe kiedy ją skosztujemy? Jest tatą małego Franka, któremu śpiewa patriotyczne pieśni, co rozbawia malucha. Maciek jest człowiekiem ciepłym i sympatycznym, życzliwym światu i ludziom.

Anetka

W Kopalni Wiedzy MatMartyna uczy matematyki, współpracujemy z powodzeniem już czwarty rok. Młodzież ją uwielbia i chętnie uczestniczy w jej zajęciach. Anetka jest studentką piątego roku architektury na Politechnice Lubelskiej. Należy dodać, że architektura i przedmioty ścisłe są jej pasją. Niedługo każdemu z nas zaprojektuje piękny dom. Już się nie możemy doczekać. Aneta ładnie rysuje, ale też świetnie gotuje. Tak jak ja nie umie pływać i boi się wody. Bardzo lubi podróżować ze swoimi znajomymi, ale za sportem nie przepada i wysiłek fizyczny jest jej obcy. Ciekawe jak utrzymuje taką świetną figurę ? Bardzo lubi zwierzęta, szczególnie koty. Jest fanką serialu Miodowe Lata, uwielbia Krawczyka i Norka. Aneta jest świetną matematyczką i dobrym człowiekiem, a to przecież najważniejsze!

Justyna

Jest absolwentką filologii angielskiej z tytułem magistra oraz przygotowaniem pedagogicznym. Pracuje w naszej szkole od czterech lat i cieszy się ogromną sympatią swoich uczniów. Prowadzi zajęcia grupowe zarówno z młodszymi jak i starszymi uczniami szkoły podstawowej. Od wielu lat przygotowuje maturzystów do egzaminu z j. angielskiego. Prowadzi również u nas zajęcia z osobami dorosłymi. Justyna jest mamą dwójki dzieci w wieku szkolnym i opiekunką przemiłego kociaka. Ma rozległe zainteresowania począwszy od gier komputerowych, poprzez umiejętności plastyczne, aż do gry na gitarze i fortepianie. W wolnym czasie pisze książkę w stylu fantasy. To bardzo miła, empatyczna, wesoła, tolerancyjna i ciepła osoba.

Jarek

Jest nauczycielem języka polskiego z wieloletnim doświadczeniem. Można zaryzykować stwierdzenie, że jest najlepszym polonistą w Łęcznej. Bardzo wymagający w stosunku do swoich uczniów jak i do siebie. Jest prawdziwym perfekcjonistą posługującym się na co dzień nienagannym literackim językiem. Wśród „nieuków humanistycznych” sieje postrach, ale uczniowie, którzy pilnie uważali na lekcjach nigdy nie mają problemu z tym przedmiotem. Jest nauczycielem z prawdziwego zdarzenia, który uwielbia swoją pracę, ale co ciekawe nienawidzi sprawdzać wypracowań. Możemy się domyślać dlaczego… W naszej szkole Jarek prowadzi zajęcia z j. polskiego przygotowujące maturzystów do egzaminu na poziomie rozszerzonym. Jarek jest człowiekiem sympatycznym, życzliwym z dystansem do siebie. Lubi dobrą książkę i film oraz rozwiązywanie krzyżówek. Słucha dobrej muzyki, także poważnej, ale za to nie lubi sportu ani uprawiać, ani oglądać. Jest prawdziwym łakomczuchem, bo przepada za słodyczami, a szczególnie zajada się wypiekami swojej żony. Jego pasją jest też praca w ogrodzie i sadzenie roślin. Uczniowie szanują i cenią Jarka jako wspaniałego pedagoga.